Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Kablo Tv’de HD Yayın

Türksat tarafından iÅŸletilen Kablo TV, Ankara, Ä°stanbul ve Ä°zmir‘de televizyon yayınlarını yüksek çözünürlükte izlemeye imkan veren HD test yayınlarına baÅŸladı.

2009’un Åžubat ayından itibaren, Kablo TV altyapısı bulunan 21 ildeki tüm aboneler HD formatında dijital yayın alabilecek. HD yayına geçiÅŸle birlikte, Türksat kablo platformu üzerinden yayın yapan kanal sayısı iki kat artarak 113’e çıkacak. Bunun ikisi HD, 56’sı standart dijital, 55’i de analog kanallardan oluÅŸacak. Bu kanalların izlenebilmesi için set-top box adı verilen özel cihazların kullanılması gerekiyor. Türksat, bu cihazları aboneye ucuz fiyata satacağını açıkladı. Kablo’dan dijital yayın için aboneler ayda 9,5 YTL ödeyecek.

Yeni yayın paketine Ä°ngiltere, Almanya, Ä°talya ve Ä°spanya, Japonya, Kore ve Kazakistan’ın devlet televizyonları eklenecek. Ayrıca çocuk ve oyun içerikli kanallar da bulunacak.


Etiketler:

1 Yorum

  1. Yorum yapan : memiÅŸ Yorum tarihi : 15/04/2009 12:09 pm

    ben bu konuda bu yetkılıler kızıyorum nedenı daha hd yayın yok boyle bışı olabılırmı.2 kanal varmiş bunula mı ovunuyoruz.kablo tvı neki hanı hepsı hd yayın olsa neyse denir iki kanal varmiş de bunula ovunelim:zaten çanaktan istediğimiz kanallari seryediyor:bence trt.kendı kanallarını şifresiz. hd olarak yayın yapmalı çunkü trt:rekor kırar ülkede ve dunyada:tek izlenen: olur.çunkü halkın enaz yuzde 50 si hd yayınları izleme imkani var yenı teknolozjı tv ler var bılmıyorum yetkılıler bunu duşunmedıler:hatta trt gen/ müdürune bu konuda yazi yazmayı duşundum: hatta ülaştirma bakanliğina de duşundum:dilerim boyle olmalı:gelki: üsduzey dekiler tv seyretmez?teşekkürler

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.


Etiket: , , ,