Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

73 adet frekans deÄŸiÅŸikliÄŸi

Türksart A.Ş. yönetimi 2A uydusunda yeni bir düzenleme yapacağını bildirerek transponder dizilimini tekrardan yapmak üzere 73 adet uydu TV ve Radyo yayın frekanslarını değiştireceğini bildirmiştir. (ulusal ve bölgesel tüm yayınlar)

Söz konusu deÄŸiÅŸim, 27 Ekim saat 02.00’da yapılacaktır. Bu tarihte tüm avrupa ve Türkiye yayınları mevcut frekanslarından, Türksat A.Åž. nin belirlediÄŸi yeni frekanslara taşınacağı için, Televizyon ve Radyo vericilerimizin uydu alış frekansları ayarlanana kadar yayın olmayacaktır.

Yayın kesintisi büyük şehirlerimizde yaşanmayacak ancak bazı küçük ilçelerde kısa süren yayın kesilmesi olacaktır. (teknik parametreler aşağıdadır)

Ayrıca;

– TV ve Radyo yayınlarını uydudan alan kiÅŸiler ,site ve ortak anten sistemleri uydu alıcı ayarlarını yapana kadar yayınları izleyemeyecektir.

– Türksat A.Åž. , 21 kablo TV merkezinden ilettiÄŸi kanalları ayni gün içinde ayarlayacak, ancak kısa süreli de olsa kesinti yaÅŸanabilecektir.

– AGB peopelmetrelerinin özellikle digital olanları doÄŸrudan , analog olanlar ise vericiler ayarlanana kadar ölçüm yapamayacaktır.

– Yurtdışı kablo TV – IPTV ve ortak sistemlerden iletilen yayınlarımız, ilgili operatörler ayar yapana kadar kesilmiÅŸ olacaktır.

Yapılacak olan frekans değişikliği nedeniyle hazırlıklar tamamlanmış, yurtiçi ve dışı ilgili kuruluşlara bilgi verilmiş olup, en kısa süre içinde frekans dönüşüm işi tamamlanacaktır.

Ayar için gerekli teknik uydu parametreleri :

2A uydusu Türkiye yayını

Frekans : 11.777,5
Polarizasyon : Horizantzal (yatay)
FEC : 5/6
Sembol : 4444

2A uydusu Avrupa yayını

Frekans : 11.830,5
Polarizasyon : Vertical ( dikey)
FEC : 5/6
Sembol : 6666


Etiketler:

BU KONU HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ !

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun :

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.


Etiket: ,