Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Kablo Tv Hakkında 19 Soru 19 Cevap

1. KabloTV nedir?
KabloTV, dijital veya analog yayın yapan çok sayıda yerli ve yabancı televizyon ve radyo kanalını ve interaktif sistemleri tek bir merkezde toplayarak, müşteri alıcılarının algılayabileceği şekilde modüle edilmesi sonrasında, fiberoptik ve koaksiyel kablo şebekeleri üzerinden yüksek görüntü ve ses kalitesinde evinize getiren çok kanallı bir TV sistemidir.

2. KabloTV avantajları nelerdir?
Ekonomik aylık sabit ücret ile ülkemizde ve dünyada beÄŸeni ile izlenen 50’den fazla yerli ve yabancı kanalı evlere, iÅŸyerlerine taşır.

Net ve canlı görüntüye sahiptir. KabloTV, çok sayıda yerli ve yabancı televizyon yayınını net olarak izleme imkânı sağlar.
Eğlence, Belgesel, Eğitim, Çizgi Film, Müzik, Ekonomi, Teknoloji, Spor, Haber, Moda kanalı seçenekleriyle zengin bir içeriğe sahiptir.

KabloTV, yabancı dilini geliştirmek isteyenlere, dünyanın en seçkin kanallarını sunmaktadır.
Yayınlar, kötü hava koşullarından etkilenmez.

Görüntü kirliliği yaratmaz.

Tek kabloyla rahat ve zahmetsiz TV izleme keyfini yaşatır.

Çocuklarınızla birlikte seyredebileceğiniz seviyeli yayınlar içerir.

Birden çok odada izlenebilme imkanı sunar.

Ãœcretsiz ve hızlı teknik destek. KabloTV’de sürekli arıza ve bakım garantisi vardır. Abonelerin karşılaÅŸtığı sorunları arıza ekipleri ücretsiz giderir.

Abonelik işlemleri, istek, şikayet ve önerileriniz için hizmet veren çağrı merkezi, günün her saati hizmetinizdedir.
Aynı hat üzerinden Kabloİnternet gibi etkileşimli hizmetlerin iletimini mümkün kılar.

KabloTV sistemi üzerinden, ücretini ödeyerek 7 gün 24 saat sınırsız ya da kotalı internet hizmetinden de faydalanabilirsiniz.
Yakın bir gelecekte dijital yayına geçilmesiyle birlikte analog yayındaki mevcut kanallara ek olarak hobi, spor, sinema ve müzik kanallarından oluşacak paket yayınlar müşterilerimiz ile buluşturulacaktır.

3. KabloTV hizmeti nerelerde veriliyor?
KabloTV, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Gaziantep, Bursa, Konya, Kayseri, Mersin (Merkez-Tarsus), İzmit (Merkez-Gölcük-Körfez-Gebze), Eskişehir, Denizli, Balıkesir (Merkez-Bandırma), Samsun, Tekirdağ (Merkez-Çerkezköy-Çorlu), Erzurum, Zonguldak (Merkez- Karadeniz Ereğli-Alaplı), Yalova (Merkez-Çiftlikköy), Edirne ve Manisa illerinde hizmet vermektedir.

4. Dijital yayına ne zaman geçilecektir?

Türksat A.Ş. , KabloTV hizmetini en iyi şekilde müşterileri ile buluşturmak için öncelikli olarak KabloTV yayınlarını dijital ortama taşımaya yönelik çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmekte olup yakın zaman içerisinde dijital yayına geçmeyi planlamaktadır.

Dijital yayının hizmete girmesi ile birlikte zaman içerisinde Ödemeli TV (Pay TV) , İzlediğin Kadar Öde (Impulse Pay Per View), Evden Bankacılık İşlemleri, Danışma ve Bilgi Hattı gibi daha birçok hizmet abonelerimiz ile buluşturulacaktır.

5. Dijital yayın, KabloTV abonelerine neler kazandıracaktır?
Dijital yayına geçilmesiyle birlikte KabloTV üzerinden iletilecek kanal sayısı 3–4 kat artacağından abonelerimiz, analog yayındaki mevcut kanallara ek olarak Hobi, Spor, Sinema ve Müzik kanallarından oluşacak paket yayınları izleme imkanı bulacaklardır.

Dijital yayıncılık ile ayrıca dijital radyo, Ödemeli TV (Pay TV),İzlediğin Kadar Öde (Impulse Per Per View), Evden Bankacılık İşlemleri, Teletext, Eğitim Programları, Tele Alışveriş gibi daha birçok hizmetin zaman içerisinde verilmesi mümkün olacaktır.

6. Yabancı kanal sayısı artacak mı?
Dijital Yayıncılık ile KabloTV üzerinden izleyebileceğiniz yabancı kanal sayısı da artacaktır. KabloTV sisteminde yer alan yabancı kanal sayısını arttırmak için yabancı ülkelerde yayın yapan ve kendi ülkelerinde beğeni ile izlenen TV kanalları ile KabloTv görüşmeleri devam etmektedir.

7. KabloTV ve ek hizmetlere abone olmak için neler gerekiyor?
Abonelik işlemleri (Yeni abonelik, Nakil, Devir, İptal ) PTT merkezleri tarafından yapılmaktadır. Ayrıca 444 0 126 no’lu TürksatKablo Çağrı Merkezi’nden ve TürksatKablo Abone Merkezleri’nden yeni abonelik başvurusunda bulunabilirsiniz.

8. KabloTV abonelik çeşitleri nelerdir?
KabloTV ve ek hizmetler için abonelik başvuruları bireysel veya toplu olarak karşılanır.

Toplu BaÅŸvuru: Binadaki dairelerin en az yüzde 80’inin baÅŸvurması ÅŸartı aranır. SözleÅŸmeler, yönetim adına veya ÅŸahıslar adına ayrı ayrı yapılır. Toplu baÅŸvurularda her aboneden baÄŸlantı ücreti olarak 43 YTL yerine 28 YTL alınır.
Bireysel Başvuru: Binadaki bir daire için bireysel olarak yapılan başvurulardır.

9. Ödemeler ne şekilde yapılıyor?
Sadece KabloTV aboneliğinde faturalar iki aylık dönemler halinde gönderilir. Kabloİnternet hizmeti alan abonelerimize ise faturalar aylık olarak gönderilmektedir.
KabloTV, Kabloİnternet aboneliğinde bir defaya mahsus olmak üzere “bağlantı ücreti” alınır. Bağlantı ücreti, çıkacak ilk fatura ile tahsil edilir.

10. Tahsilat noktaları nerelerdir?

Faturalarınızı, online işlem yapan PTT şubelerinden ve PTT merkezlerinden, anlaşmalı bankalardan ya da http://online.turksat.com.tr adresinden ödeyebilirsiniz. Online hizmet şifrenizi almak için lütfen 444 0 126 TürksatKablo Çağrı Merkezi’ni arayınız.

11. Fatura ÅŸikayetlerimi nereye iletebilirim?
Fatura şikayetlerinizle ilgili dilekçenizi, ilinizdeki TurksatKablo şubesine elden, posta ya da faks yoluyla iletebilirsiniz.
Dilekçenizin işleme konabilmesi için dilekçenizde hizmet numaranız, irtibat bilgileriniz (adres,telefon), mağduriyet konusu ve talebiniz açık bir şekilde belirtilmeli, ilgili belge/belgelerin fotokopisi eklenmiş olmalıdır.

12. Abone bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

444 0 126 no’lu TürksatKablo Çağrı Merkezi’ni arayarak, dilekçenizi ilinizde bulunan TurksatKablo şubesine posta ile göndererek ya da faks çekmek suretiyle KabloTV, Kabloİnternet abonelik bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

13. KabloTV arızası nereye bildiriliyor?
Değerli KabloTV, Kabloİnternet abonelerimiz, arızalarınız için lütfen 444 0 126 no’lu TurksatKablo Çağrı Merkezi’ni arayan. Ekiplerimiz en kısa sürede arızanızı gidereceklerdir.

14. İstek, şikayet ve önerilerimi nereye iletilebilirim?
Ä°stek, ÅŸikayet ve önerileriniz için 444 0 126 TurksatKablo ÇaÄŸrı Merkezi’ni arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

15. Kabloİnternet’in avantajları nelerdir?
Kabloİnternet Gerçek Genişbant İnternet çözümüdür.
TürksatKablo, size 128 Kbps – 2048 Kbps arasında sunduğu hız seçenekleriyle ve çok ekonomik tarifelerle abonelik imkanı sunar.

Statik IP adresi alabilir, kurumsal hizmet verebilirsiniz.

IP blok talebinde bulunabilirsiniz.

Ãœcretsiz e-posta ve ftp hizmeti

128 Kbps aboneliÄŸinde 2* adet
256 Kbps veya 512 Kbps aboneliklerinde 4* adet
1024 Kbps veya 2048 Kbps aboneliklerinde 6* adet @turksatkablo.net uzantılı e-posta adresi alabilir, e-mail kapasitenizi aynı kullanıcı bilgileriyle ister e-posta ister ftp olarak kullanabilirsiniz. (* KabloTV aboneliği için verilen 1 adet e-posta dahildir.)

Kesintisiz, güvenilir, hızlı bir erişim imkanı.

Mesafe sorunu yoktur. İnternet hızı, herhangi bir noktaya olan uzaklığınız ile bağlantılı değildir.

Kabloİnternet’te abone olduğunuz hız ne ise onu alırsınız. Alternatif genişbant çözümlerinde ise abone olunan hız garanti edilmemektedir.

Kullanımın yoğun olduğu saatlerde alternatif genişbant çözümlerinde olduğu gibi internet hızınızda düşme yaşanmaz.
Kabloİnternet aboneliği için telefon hattına ihtiyaç duyulmaz.

7 gün 24 saat limitsiz internet keyfini sabit ücret ödeyerek yaşarsınız.

Kotalı İnternet aboneliği ile kullandığınız kadar ücret ödersiniz. Kullanmadığınız internetin ücretini ödemezsiniz.

444 0 126 TürksatKablo Çağrı Merkezi’nden 7/24 teknik destek alabilirsiniz.
Abonelik süresince ücretsiz ve yerinde teknik servis imkanı

16. KabloÄ°nternet hizmeti verilen iller hangileridir?
Adana, Ankara, Antalya, Bursa, EskiÅŸehir, Gaziantep, Ä°stanbul, Ä°zmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, TekirdaÄŸ, Edirne ve Manisa illerinde KabloÄ°nternet hizmeti verilmektedir.

17. Bölgemde KabloTV olması KabloÄ°nternet’ten yararlanabileceÄŸim anlamına gelir mi?

Kabloİnternet hizmetinden faydalanabilmeniz için, bölgenizdeki KabloTV alt yapısının Kabloİnternet hizmetine uygun hale getirilmiş olması gerekmektedir.

18. Kabloİnternet erişimi için gerekli olan kablo modemler nereden temin ediliyor?
Kablo modem cihazı, Telekomünikasyon Kurumu tarafından onaylanan MCNS-DOCSIS standartlarında cihazlardır.
Bu cihazları, bölgenizde KabloTV, Kabloİnternet kurulumunu gerçekleştiren taşeron firmalardan, markalarına göre bayilerinden , internetteki alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz.

Onaylı Kablo Modem markaları ve distribütörlerinden bazıları;
Motorola setkom.com.tr
Net Master teknotel.com.tr
NET&SYS globalelektronik.net

19. Kabloİnternet bağlantısı için gerekli olan donanım nedir?

Kabloİnternet hizmetinden faydalanabilmek için gerekli olan minimum yazılım / donanım şöyledir:

Onaylı kablo modem cihazı
Ethernet kartı
TCP / IP protokolünü destekleyen herhangi bir işletim sistemi (Win9x / NTx / Linux / OS2 vb.)
İnternet için gerekli olan programlar. (Browser / Tarayıcı / Gezgin, E- posta programları, kullanılacak ise FTP programları vb.)


Etiketler:

Konu hakkında 3 Yorum Yapıldı.

  1. Yorum yapan : Mehmet Yorum tarihi : 03/01/2008 12:07 pm

    Kablo TV hic bir ise yaramayan, yıllardır 46 kanalla bizi avuttukları bir sistemdir. Internet aboneligim olmasa tercih edilecek bir sey degil. Ne yazık ki kendini gelistiremeyen daha dogrusu bizim gibi insanlar oldukca da ne verirlerse onu yedigimiz bir sistem. Kanal sayısı artacak diye yıllarca avuttular.

  2. Yorum yapan : Tonguç Tanyolaç Yorum tarihi : 25/01/2008 1:22 am

    BaÅŸkentimiz Ankara’nın Yenimahalle gibi en eski ve köklü bir ilçesinde dahi, kablotv/internet hizmeti almak isterseniz sokak bazında deÄŸil apartman bazında araÅŸtırma yapmanız gerekir. Çünkü 1980 de imzalanan kablotv anlaÅŸmasından 28 yıl sonra gelinen nokta bütün sokakların sadece başına kadar çekilmiÅŸ kablolardır ve bir apartmanda bu hizmeti alabilirken yan apartman da alamazsınız. Türksat hiç de iÅŸ yapmak istemiyor gibi bir görünüm var bence. Yoksa Ofer abimizin (Türk Telekomun yahudi sahibi) daha fazla kazanması adına mı bu kadar durgunluk, orasını sizin anlayışınıza bırakıyorum.

  3. Yorum yapan : durukan Yorum tarihi : 23/04/2008 3:13 pm

    koblo tv gelişmez diyen arkadaşlar biraz beklesinler ve görsünler. gaziantep ilk kablo tv kurulan illerimizden biri. ogünden bu güne kadar hala keyifle izledigimiz ayrıca kablo internete sorunsuzca baglantı kurabildigimiz bir teknik kadroya sahiplerdir. bir telefonla anında arızamız yapılıyor. ki ben inanıyorum digital yayın hizmetide yakında.

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.


Etiket: , , ,