Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Lig TV’de maçlar artık HD kalitesinde izlenecek

TURKCELL SüperLig’de ve Fortis Kupası’nda üç büyüklerin İstanbul maçları, HD (High Definition) görüntü kalitesiyle Lig TV’de yayınlanacak.

DIGITURK, HD farkını en çok yaşatan içeriğin spor olduğunu biliyor. Özellikle bir futbol maçında daha geniş bir alanı görmek, hareketli görüntüde detaylara daha hakim olmak, yakın çekimlerde sahanın içindeymiş gibi hissetmek HD’den alınan keyfi yaşatacak unsurlar.

HD uyumlu TV alıcılarla beraber kullanılarak HD yayınları izleme imkanı verecek olan özel DIGIKUTU’lar, yüksek çözünürlüklü yayın almanın yanı sıra, çok farklı fonksiyonları da birlikte taşıyacaklar.

Dünyada giderek yaygınlaşan yüksek çözünürlüklü HD yayın teknolojisini bu yıl sunmaya başlayacak olan DIGITURK, HD yayınları gerçekleştirmeye olanak sağlayacak gerekli teknoloji ve donanımla ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

HD kanalları izleyebilmek için izleyicilerin HD uyumlu alıcılara sahip olmaları gerekiyor. HD-Hazır (HD Ready) televizyona sahip olan izleyiciler, bu kutularını yine televizyonuna bağlayıp, mevcut yayınla karşılaştırılamayacak kadar (4-5 kat görüntü kalitesi) net görüntü elde edebiliyor ve detayları HD yayında görebiliyorlar.

HD sadece görüntüde değil ses yayınında da daha yüksek standartlara taşıyor. HD yayınlar yüksek çözünürlüklü yayınların yanı sıra, 5+1 Dolby sayısal ses verebilecek. Üyelerimiz PVR’larında bulunacak sayısal ses çıkışından amfisine bağlayarak aynı DVD’de olduğu gibi 5+1, 7+1 ‘surround’ ses alabilecek.

DIGITURK, HD yayınları öncelikle gercek HD çekilmiş sinema, futbol, belgesel gibi kanallarında gerçekleştirecek ve zaman içinde HD kalitesini diğer kanallarına da taşıyacak.


Etiketler:

Konu hakkında 5 Yorum Yapıldı.

 1. Yorum yapan : emre Yorum tarihi : 04/08/2007 3:52 pm

  04.08.2007 tarihinde lig tv üyesi oldum bana bir uydu alıcısı verdiler fakat bu uydu alıcısında hd çıkışı yok ben bu durumda lig tv nin vereceği hd yayınları nasıl izleyeceğim

 2. Yorum yapan : enes Yorum tarihi : 20/08/2007 9:54 pm

  mekanızmayı değiştireceksin galiba

 3. Yorum yapan : necat Yorum tarihi : 17/09/2007 5:11 pm

  benim dijitürkte maç seyrederken dakkada bir görüntü 3 saniye kadar donuyor bu sırada seste bir problem olmuyor nedendir acaba.şifre değişikliği esnasında oluyor herhalde ama çözüm istiyorum.

 4. Yorum yapan : gökhan pekdemir Yorum tarihi : 15/02/2008 12:57 pm

  benim lig tv yi hd formatında olmasada izlememe mani olacak mı bu? yani illa mekanizmayı değiştirmek zorunda mıyız?

 5. Yorum yapan : bülent Yorum tarihi : 04/12/2008 2:43 pm

  hd reziver var digitürk modul taktim ama HD kanallari bulamiyorum sorun nedir acaba ??

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.