Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Eutelsat ve Digitürk arasında yeni anlaşma

Eutelsat Communications Digiturk ile yeni kapasite için anlaştı. Digitürk, 7 derece doğu konumunda bulunan Eutelsat W3 uydusundan kapasite arttırımına giderek Eutelsat’dan kiralamış olduğu transponder sayısını 11’e çıkarttı. İmzalanan 4 yıllık kontrat Digitürk ve Eutelsat’ın 2006 kasımından bu yana üçüncü kontratları oluyor.

Halen 1.6 milyon abone sayısına ulaşmış bulunan Digiturk, İstanbul’da bulunan prodüksiyon merkezine yayın aktarmalarında kullanmak üzere Eutelsat’ın Atlantic Bird 1 uydusundan da yararlanmakta.

Bu yılın ileriki aylarında Digiturk, Eutelsat’dan kiraladığı yeni kapasiteyi 7 derece doğu konumunda planladığı yeni HDTV kanalları ve iste ve izle (VOD) yayınlarını sunmakta kullanacak.


Etiketler:

Konu hakkında 3 Yorum Yapıldı.

 1. Yorum yapan : nimet kahraman Yorum tarihi : 09/09/2007 2:56 pm

  Ben barcelonada oturuyoum. ve reciever aldim, acaba star tv i izlemek icin kac cm anten almam lazim. tabiiki diger kanallari, bu arada digiturk e de uye oldum, digiturk paketinden star tv i izlemem mumkun mu?
  Saygilar

 2. Yorum yapan : ercument Yorum tarihi : 15/09/2007 4:06 am

  digi uydu alıcım var ama kendim bir frekans girince göstermiyor neden

 3. Yorum yapan : erkan Yorum tarihi : 06/10/2007 1:49 pm

  ben yeni uydu alcı aldım aldıgımın 3 günü D smart cogu kanalını almıs ben cıgazımdan memnunum ama cocuklarım cocuk kanalı olmadıgı icin cıgazı degişmek istiyom sizlerin D smartla anlasma yapma sansınız yokmu yoksa yeni kanal cıkaracakmısınız

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.