Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Uydu alıcınızı çeşitli cihazlara nasıl bağlayacaksınız ?

Uydu alıcınızı Tv , DVD ya da Hi-Fi sisteminize bağlamanın birkaç yolu vardır. İhtiyaçlarınıza en iyi şekilde uyacak şekilde sisteminizi kurmak için yardım konusunda yerel dağıtıcınıza başvurunuz.

1. Uydu alıcının bit TV setine bağlanması :
Eğer Tv’niz skart donanıma sahip ise , uydu alıcınızı bir tv setine skart ile bağlayabilirisiniz. Buna alternatif olarak A/V , tv çıkışı (UHF) ya da S/Video jaklarını kullanabilirsiniz.

2. Uydu alıcının DVD sistemine bağlanması :
DVD’den gelen skart jakını uydu alıcının arkasına takınız. A/V, tv çıkışı /UHF) ya daS/Video jaklarını da kullanabilirsiniz.

3. Uydu alıcının Hi-fi sistemine bağlanması :
Uydu alıcı üzerinde bulunan S/PDIF , AUDIO L/R jaklarına bağlanan bir RCA stereo kablosunu , Hi-fi sisteminiz üzerinde bulunan LINE , AUX , SPARE ya da EXTRA giriş jaklarına bağlayınız.

4. Uydu alıcının dijital ses sistemine bağlanması :
S/PDF koaksiyel girişne sahip bir DAC’ınız var ise , daha yüksek kalitede ses çıkışının tadını çıkarmak için uydu alıcınızı bu cihaza bağlayabilirsiniz.

5. Loop Through :
Eğer başka bir analog ya da dijital uydu alıcınız var ise aynı lnb’yi kullanmak istiyorsanız onu loop through jakı üzerinden bağlayabilirsiniz. Koaksiyel kablonun bir ucunu uydu alıcınız üzerinde bulunan LNB girişine (LNB IN) bağlayınız.


Etiketler:

1 Yorum

  1. Yorum yapan : admin Yorum tarihi : 02/11/2006 4:34 pm

    Dizüstü bilgisayarınızın com çıkışının ayarlarının bağlantı programı içinde ayarlanmış olması gerekmektedir. COM1 ve COM 2 ayarlarınıza dikkat ediniz. Gerekli aracı program olmadan receiver ile bilgisayar arasında bağlantı kuramazsınız.

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.