Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Åžampiyonlar Ligi 2012’ye kadar DoÄŸan Tv Holding’de

Avrupa futbolunun kulüpler düzeyindeki en önemli organizasyonu Åžampiyonlar Ligi’nin yayın hakkı 2012‘ye kadar DoÄŸan TV Holding‘de olacak.

UEFA, Åžampiyonlar Ligi maçlarının yayın hakkının 2012’ye kadar DoÄŸan TV Holding’e verildiÄŸini açıkladı.

AnlaÅŸmaya göre Türk takımlarının maçları yine Star TV‘den yayınlanacak. DiÄŸer maçlar ise canlı olarak Türkiye’nin yeni dijital platformu D Smart’a baÄŸlı kanallardan yayınlanabilecek.

Her sezon 146 Åžampiyonlar Ligi karşılaÅŸması D-Smart’ta ekrana gelecek.

DoÄŸan TV Holding, Åžampiyonlar Ligi’nin yanı sıra 2009, 2010 ve 2011 yıllarında oynanacak Süper Kupa maçlarının da yayın hakkına sahip oldu.

UEFA Pazarlama direktörü Philippe Le Floc’h, anlaÅŸmadan memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

UEFA 2009-2012 yılları arasındaki UEFA Åžampiyonlar Ligi yayın haklarını DoÄŸan Media Holding’in aldığını açıkladı. Bu açıklama ile beraber bir süredir devam eden satış sürecinin de son bulduÄŸunu belirten UEFA, baÅŸka yayın kuruluÅŸlarından alınan tekliflere raÄŸmen DoÄŸan Medya Holding’in teklifinin diÄŸerlerinin arasında en iyisi olduÄŸunu belirtti.

Türkiye’de Star TV ile birlikte uzun yıllardan bu yana çok baÅŸarılı bir yayın ortaklığına sahip olduklarını belirten UEFA, Star TV’nin bundan sonra da her Åžampiyonlar Ligi haftasında Salı ve ÇarÅŸamba günleri oynanacak olan birinci tercih maçlarını ÅŸifresiz yayınla vermeye devam edeceÄŸini açıkladı. Bu maçlar Türk takımlarının maçları olacak. DiÄŸer maçlar ise D Smart Dijital Platformu’nda yayın yapan D Spor ve ona baÄŸlı diÄŸer kanallarda yayınlanacak. 2009-12 yılları arasındaki yayın haklarına UEFA Süper Kupa maçlarının yayın haklarının da dahil olduÄŸu belirtildi.

Söz konusu anlaÅŸmanın ardından bir açıklama yapan UEFA pazarlama direktörü Philippe Le Floc’h ”UEFA olarak yeni dönemdeki yayın haklarının satışı konusunda DoÄŸan Grubu ile anlaÅŸtığımız için çok mutluyuz” ÅŸeklinde konuÅŸurken Le Floc’h, yayınlara sahip olabilmek için gösterilen talebin bu organizasyonun gelecekteki tanıtımı açısından da çok önemli olduÄŸunu belirtti.

UEFA ocak ayında da ilk kez olarak UEFA Kupası’nın 2009-12 yılları arasındaki yayın haklarının tek bir paket halinde satmak için teklif sürecini baÅŸlattı. Ancak ilk turun sonunda Türkiye’deki yayın hakları için herhangi bir kazanan olmazken, bu haklarla ilgilenen kuruluÅŸların yeni tekliflerini vermesi için tekrar çağırılacağı açıklandı.


Etiketler:

Konu hakkında 5 Yorum Yapıldı.

 1. Yorum yapan : AHMETK Yorum tarihi : 12/03/2008 10:26 pm

  star tv yayınları stereo olsa iyi olacak. hatta lig tv gibi hd yayın olsa süper olur ama nerde…

 2. Yorum yapan : necmettin Yorum tarihi : 20/03/2008 5:01 pm

  hakkaten starda yayınlandıgına sevindim kendimi bildim bileli şampiyonlar ligi maçlarını starda izlerim ve hiçte kaçırmam İnsallah şifresiz olurda daha güzel seyrederiz..star 1 numaradır bütün çalısanlarına selamlar..

 3. Yorum yapan : alper Yorum tarihi : 01/06/2008 3:13 pm

  bence sampıyonlar lıgının tum macları yıne star tv den ızlenmelı d smart alması gerekıyo herkesın cok sacma ınsanların bır mac keyfı var bence abartılıyor. tesekkur ederım

 4. Yorum yapan : ozan Yorum tarihi : 07/07/2008 4:35 pm

  madem öyle d-smartta futbol smart kanalı neden sadece burada diyor !

 5. Yorum yapan : emre Yorum tarihi : 16/11/2010 9:24 pm

  arkadaşlar bugün bayram dsmart kanalları şifreli ve spor kanalları sadeca dsmart abonelerine iyi bayramlar saygılarımla dsmart

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.


Etiket: , , , ,