Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

FTA (CI yuvası ve kart okuyucusu olmayan) uydu alıcılarında kanal araması

Eğer üzerinde CI yuvası ve kart okuyucusu olmayan şifresiz (FTA) bir uydu alıcınız var ise, kanal aramasını sadece FTA şeklinde ayarlamak gerekir (sadece şifresiz yayınları tara )bölümü ayarlamak çok faydalı olacaktır. Çünkü bu sayede kanal listesini kontrol altında tutabilirsiniz. Hele ki bir kaç uydu üzerinden arama yapıyorsanız, alıcınızın kanal hafızasını istemediğiniz göstermeyen kanallar dolduracaktır. Çünkü çoğu uydu alıcılarının kanal hafıza sayısı 3000 TV ve 1000 radyo şeklindedir ve şifresiz kanallar için zaten kısıtlı olan yeriniz, hafızanız boş yere dolmayacaktır.

Tüm cihazlarda göstermeyen kanalların frekansları silinerek hafıza boşaltılmalıdır. Bu aynı zamanda cihazınızın hızını artıracaktır. Uydu  kanal aramalarında bu göstermeyen kanal frekansları olmayacağından, uydu alıcı cihazınız daha çabuk sürede kanal aramasını yapacaktır.


Etiketler:

1 Yorum

  1. Yorum yapan : mehmet Yorum tarihi : 13/04/2008 7:05 pm

    bilgileriniz içi teşekkürler ellerini saglık

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.