Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Uydu Kontrol İstasyonlarımız

Ankara’ nın iki farklı noktasında bulunan Ana ve Yedek Yer Kontrol Ä°stasyonlarımız, yüksek seviyede güvenilir ve yedekliliÄŸe sahip antenler, elektronik düzenekler, veri iÅŸletim sistemi, elektriksel güç kaynağı vs. gibi ekipmanlar ile uydularımızın yörüngelerinde tutulmalarını saÄŸlamaktadır. Buna ek olarak bahsi geçen kontrol istasyonlarımız, TÃœRKSAT Uydularımızın iyi bir konfigürasyonda korunmasını temin maksadıyla gözlem ve kontrol hizmetlerini saÄŸlarlar.
Uydular ile haberleÅŸme, Ana Yer Kontrol Ä°stasyonlarında bulunan 11 ve 9 m.’lik antenlerle, yedek istasyonda bulunan 9 m’lik anten ile gerçekleÅŸtirilir. 11 m’lik anten, özellikleri itibariyle; “World Tracking Network” sistemine dahil edilmiÅŸ, TÃœRKSAT ile birlikte diÄŸer uyduların da fırlatma ve yörüngeye yerleÅŸtirilme evrelerine katılmayı olanaklı kılmıştır.

Her iki istasyonda da tam yedekli olarak Uydu Kontrol Merkezi (SCC-Satellite Control Center), Gözlem ve Kontrol Sistemi (MCS-Monitoring and Control System), Komünikasyon Gözlem Merkezi (CMC-Communication Monitoring Center), BB/RF Sistemleri, Åžifreleme Merkezi, Kesintisiz Enerji Sistemleri ile alt sistemler bulunmaktadır. DiÄŸer taraftan, Ana Yer Kontrol Ä°stasyonu’nda bulunan uydu simulatörü, operatörlerin eÄŸitiminde ve uydu üzerinde sürülen prosedürlerin denenip onaylanmasında kullanılmaktadır


Etiketler:

BU KONU HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ !

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun :

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.