Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Türkçe Tv’ye en yüksek teklif Ciner’den

Türkçe Tv’ye en yüksek teklif Ciner’den

 TMSF, bugün Sport İletişim A.Ş.’den alınan Türkçe TV uydu yayın lisansı ve kablolu yayın lisansını (çok il) bugün tekrar satışa çıkardı. İhalede Ciner’den 5.6 milyon YTL’lik teklif geldi.

TMSF, bugün “Türkçe TV uydu yayın lisansı ve kablolu yayın lisansı” ihalesini gerçekleştirdi. İhalede, en yüksek teklifi 5 milyon 600 bin YTL ile Renk Televizyon Prodüksiyon A.Ş. verdi.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF Binası’nda yer alan Konferans Salonu’nda saat 14:00’te gerçekleştirilen ihaleye, Dönence Televizyon ve Radyo Yayıncılık A.Ş. (Doğan Grubu) ve Renk Televizyon Prodüksiyon A.Ş. (Ciner Grubu) katıldı.

Muhammen bedeli 1 milyon YTL olan Türkçe TV uydu yayın lisansı ve kablolu yayın lisansı ihalesinde toplam 103 kez artırım gerçekleştirildi. ihalede en yüksek teklif 5 milyon 600 bin YTL olarak Renk Televizyon Prodüksiyon A.Ş. tarafından verildi. İhale Fon Kurulu onayına sunuldu, Kurul’un vereceği karar doğrultusunda kesinlik kazanacak.

Türkçe TV uydu yayın lisansı ve kablolu yayın lisansı’nın ilk ihalesi(çok il) 25 Mayıs 2006 tarihinde düzenlenmişti. Palmiye Yayıncılık San. ve Tic. A.Ş. tarafından 8 milyon 500 bin YTL ile en yüksek teklif alınmış, ancak Palmiye Yayıncılık San. ve Tic. A.Ş., ihale bedelini Satış Komisyonu tarafında belirtilen sürede ödememişti. Satış Komisyonu ihalenin iptal edilmesine ve Türkçe TV uydu yayın lisansı ve kablolu yayın lisansı’nın yeniden ihaleye çıkarılmasına karar vermişti.
 


Etiketler:

BU KONU HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ !

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun :

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.