Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Türk Telekom Lig A dostları ekran başına

Türk Telekom Lig A, bugün oynanacak 2 karşılaÅŸmayla baÅŸlıyor… D Spor’un haftada 3 maç yayınlayacağı yeni sezonda ligi ilk iki sırada bitirecek takımlar Süper Lig’e yükselecek.

Diyar-Karşıyaka naklen
Heyecanlı bekleyiş bugün sona eriyor. Futbol Federasyonu tarafından yayın ve ticari hakları Doğan Grubu’na satılan Lig A, yeni sezonda Türk Telekom’un sponsorluğunda “Türk Telekom Lig A” adı altında oynanacak. 2006-2007 sezonu bu akşam oynanacak 2 maçla start alacak. Bugün 20.00’de İzmir Atatürk Stadı’nda Altay-Uşakspor, Diyarbakır Atatürk Stadı’nda ise Diyarbakırspor-Karşıyaka maçları oynanacak. Sezon boyunca haftada 3 karşılaşmayı naklen yayınlayacak olan D Spor kanalı, bu akşam yapılacak Diyarbakır-Karşıyaka maçını ekranlara taşıyacak.

Statüde değişiklik yok
Lig A’nın ismi değişti ama, statüsünde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Bu yıl da sezon bitiminde ilk iki sırada kendine yer bulacak takımlar direkt olarak Süper Lig’e yükselecek, 3., 4., 5. ve 6. sırada yer alan takımlar ise tarafsız sahada yapılacak Play-Off maçlarında, Süper Lig’e çıkan üçüncü takım olma mücadelesi verecek. Türk Telekom Lig A’da 10 Aralık’ta 17. hafta karşılaşmaları sonunda devre arasına girilecek. Ligde ikinci yarı 27-28 Ocak tarihinde başlayacak ve sezon 20 Mayıs 2007 tarihinde oynanacak son karşılaşma ile tamamlanacak. Ardından Play-Off maçlarına geçilecek.


Etiketler:

BU KONU HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ !

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun :

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.