Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

TRT bölge illerini gözden çıkardı

Aralarında Tunceli’nin de bulunduğu Bitlis, Van, Elazığ, Bingöl illeri 2 ayı aşkın bir süredir TRT GAP Diyarbakır Radyosu’nun yayınlarını dinleyemiyor.TRT Vericiler Dairesi ile Radyo Dairesi Başkanlığı’nın aldığı ortak bir kararla, Diyarbakır’dan yayın yapan ve bölge radyosu konumundaki GAP’ın 5 tane FM vericisini iptal etmeleri vatandaşların tepkilerine neden oldu.

Ağırlıklı olarak özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki kültür, sanat, yerel basın ile her şehirdeki muhabirleri aracılığıyla günlük olarak anlık telefon bağlantılarıyla bölge gündemini dinleyicisine aktaran GAP Diyarbakır Radyosunda başlatılan bu uygulamayla, TRT anılan illerdeki vatandaşları gözden çıkardığını gösterdi.

TRT’nin kendi yaşamlarında ayrı bir yeri olduğunu belirten GAP dinleyicilerinden bazıları, bir çok şeyden bu radyonun yayınları sayesinde haberdar olduklarını söyleyerek, TRT yetkililerinden bir an önce uygulamaya son vermelerini istediler.Seviyeli ve kaliteli yayınlarıyla her kesimden dinleyeni olan TRT bölge radyosunun yayınının Radyo 4’e bağlanmasına dinleyicilerden tepki geldi.

 


Etiketler:

BU KONU HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ !

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun :

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.