Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

TMSF, Türkçe TV’yi 8.5 milyon YTL’ye sattı

TMSF, 350 bin YTL’ye ihaleye çıkardığı Dinç Bilgin’e ait Türkçe TV’yi 8.5 milyon YTL’ye sattı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından 350 bin YTL muhammen bedel ile satışa çıkarılan Türkçe TV, 8 milyon 500 bin YTL’ye Palmiye Yayıncılık Sanayi ve Ticaret A.Åž.’ye ihale edildi.

Türkçe TV’nin uydu lisans hakkı ve kablolu yayın lisansı satış ihalesi, Esentepe’deki TMSF binası konferans salonunda gerçekleÅŸtirildi.

İhaleye, Palmiye Yayıncılık Sanayi ve Ticaret A.Ş., Dinamik Radyo Televizyon A.Ş., Başak Televizyon ve Radyo Yay. A.Ş., Beyaz İletişim A.Ş., Paragon Televizyon Yayın Hizmetleri A.Ş., Kanalspor TV ve Radyo Yayıncılık A.Ş., Kanalspor TV ve Radyo Yayıncılık A.Ş., Avrupa Elektronik Yayıncılık A.Ş., Gündem İletişim Yay. ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş. ile Dost Radyo TV ve Reklamcılık A.Ş. katıldı.

Kanalspor TV ve Radyo Yayıncılık A.Åž., Gündem Ä°letiÅŸim Yay. ve Tanıtım Hizmetleri A.Åž., Avrupa Elektronik Yayıncılık A.Åž. ve Palmiye Yayıncılık Sanayi ve Ticaret A.Åž.’nin artırımı sonucu ihale bedeli 1 milyon 500 bin YTL’ye ulaÅŸtı. Bu bedelden sonra sadece Kanalspor TV ve Radyo Yayıncılık A.Åž. ile Palmiye Yayıncılık A.Åž. artırımda bulundu. Ä°halede toplam 279 defa pey sürüldü.

Türkçe TV uydu yayın lisansı ve kablolu yayın lisansı, 8 milyon 500 bin YTL ile en yüksek teklifi veren Palmiye Yayıncılık Sanayi ve Ticaret A.Åž.’ye ihale edildi. Rekabet Kurumu’nun uygun görüşünün gelmesi ve Fon Kurulu’nun onaylaması ile satış iÅŸlemi sonuçlanacak.


Etiketler:

BU KONU HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ !

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun :

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.