Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

TGRT`nin yeni sahibinden ilk açıklama!

TGRT’yi 151 milyon YTL’ye alan News Corporation’dan ilk açıklama geldi..

News Corporation’dan yapılan yazılı açıklamada, “dünyanın en büyük medya ÅŸirketlerinden News Corporation ve Atlantic Records”un kurucusu ve baÅŸkanı Ahmet Ertegün’ün, TGRT’yi, Ä°hlas Yayın Holding A.Åž. ve diÄŸer hissedarlardan satın almak üzere anlaÅŸma imzaladığı, satış fiyatının 151 milyon YTL olarak gerçekleÅŸtiÄŸi kaydedildi.

AnlaÅŸmaya göre News Corporation ve Ahmet Ertegün’ün, TGRT’nin yayın hakkını elinde bulunduran Huzur Radyo TV A.Åž.nin hisselerinin tamamını satın alacağı belirtilen açıklamada, satışın gerekli izinlerin alınması ve koÅŸulların saÄŸlanmasının ardından sonuçlandırılmasının öngörüldüğü bildirildi. Açıklamada, şöyle denildi:

“Hisse satın alma anlaşmasına göre News Corporation ve Ahmet Ertegün tarafından satın alınmayan TGRT markası ve TGRT FM Radyosu, İhlas Yayın Holdingin bünyesinde kalmaya devam edecek. Anlaşmanın tamamlanmasına kadar geçecek sürede, News Corporation TGRT ismini kullanmaya devam edecek. Satış işleminin tamamlanmasının ardından İhlas Yayın Holding, medyadaki faaliyetlerini diğer kuruluşları aracılığıyla devam ettirecek.”

ERTEGÃœN: DÃœNYA STANDARTLARINDA EÄžLENCE YAYINI YAPACAÄžIZ
Ahmet Ertegün de açıklamasında, News Corporation’dan dostları Rupert Murdoch ve Martin Pompadur ile birlikte, bu yeni giriÅŸim için oluÅŸturdukları önemli ortaklıktan büyük bir memnuniyet duyduÄŸunu aktardı. 

Ertegün, “Ayrıca Ä°hlas Grubunu, News Corporation gibi önemli bir Amerikalı yatırımcının Türkiye’ye gelmesini saÄŸlayan bu anlaÅŸmayı sonuçlandırdıkları için tebrik ediyorum. Türk izleyicilerine dünya standartlarında eÄŸlence yayını ve programları sunmayı umuyoruz” ifadesini kullandı.

News Corp. BaÅŸkan Yardımcısı ve Avrupa BaÅŸkanı Martin Pompadur da, News Corporation’un bir süredir Türkiye’de medya sektöründeki geliÅŸmeleri dikkatle izlediÄŸini ve geçtiÄŸimiz yıl ÅŸu anda News Outdoor olarak faaliyetlerini sürdüren açık hava reklam ÅŸirketi Kamera Reklam’a yatırım yaptığını vurgularken, Ahmet Ertegün ile birlikte tüm gerekli kaynakları kullanarak üstün kalitede bir televizyon istasyonu oluÅŸturma konusunda kararlı olduklarını kaydetti.

Pompadur, medya sektöründeki uluslararası deneyim ve bilgi birikimleri sayesinde Türk izleyicilerine zengin içerikli yeni bir seçenek sunmayı hedeflediklerini vurguladı.


Etiketler:

Konu hakkında 3 Yorum Yapıldı.

  1. Yorum yapan : seda Yorum tarihi : 26/02/2007 7:19 am

    tgrt nin eski film leri gene oynasa keşke çok ii filmlerdi eminim fox da öyle olur

  2. Yorum yapan : ahmedinejad Yorum tarihi : 07/04/2007 12:03 pm

    o kadar çok inandımki sormasın tgrt nin yeni sahibi artık tgrt eski prestijini kaybetti bence ama suç onların değil onu yabancıya satanın

  3. Yorum yapan : rabiÅŸÅŸÅŸ Yorum tarihi : 06/01/2008 11:10 am

    aslında fox tvde güzel programlar olacagına bende inanıyorum:)

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.