Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Sinyal seviyesi yüksek ancak yayında kırılmalar oluyor , problem nedir ?

1. Büyük bir ihtimalle çanağınızın önüne sinyal almasını engelleyecek bir engel çıkmıştır. Bu engel büyük ihtimalle ağaç dalı , sarmaşık veya kış aylarında karlanma olabilir.

2. Ayrıca sinyalin yüksek olması çanağın tam olarak ayarlandığının kesin kanıtı değildir. Çanak ayarınının en yüksek kalitede yapılabilmesi için , çanağı takan teknik servis ekibi daha profosyonel cihazlar kullanmalıdır. Elle ya da basit aletlerle yapılan çanak ayarları genellikle problem yaratmaktadır.


Etiketler:

Konu hakkında 4 Yorum Yapıldı.

 1. Yorum yapan : Ümit ÇALIŞKAN Yorum tarihi : 02/03/2008 5:00 pm

  Merhabalar.Ben bu mesajı size Bingöl den yazıyorum.Bundan birkaç gün önce benim Kyoto marka uydu cihazım arızalandı.Tamire götürdüğümde bir direnç yada iyotun yandığını söyleyip parçayı reğiştirdiler.cihazı eve getirip tekrar gerekli bağlantılarını yaptım.Cihaz sorunsuz bir şekilde çalışıyordu ama TRT VE YABAN TV kanalları dahil bir çok kanalı çekmiyordu.Ben tekrar cihazı çıkarıp tamir servisine götürdüğümde çekmemesinin sebebi olarak çanak antenimin ayarının bozulduğunu, cihazda herhangi bir sorun olmadığını söylediler.Ben bunun çanaktan olduğuna inanmadım ve arkadaşımın cihazını getirip benim çanak antene bağladığımda bütün kanalları çektiğini ve herhangi bir sorun olmadığını gördüm.Bu problemi nasıl çözebileceğimi bana yazarsanız sevinirim.iyi günler.

 2. Yorum yapan : yeter özhal Yorum tarihi : 17/04/2008 3:31 pm

  Ben Goldmaster 9400V CI Modeli aldım.Yaklaşık 2 sene oldu,fakat aldığımdan beri doğru düzgün uydudan faydalanamadık.Sürekli bir problem çıkarıyor.En çokta düşük sinyal ve buna bağlı olarakta kanalların görüntülenememesi!!Sinyalin yüksek geldiği zamanlarda bile,bu sefer de kanallarda kırılmalar,yayının durması,kayması,renklerin birbirine girmesi oluyor.Artık bu uyduyu çöpe atmanın zamanı geldi sanırım..

 3. Yorum yapan : AHMET KAYA Yorum tarihi : 18/02/2009 12:14 pm

  ekranda genelde kırılmalar oluyor.ama ben de sadece oluyor.diğer komşularda öyle bir sorun yok veya varsa da söylemiyorlar.bizim sitenin çanak bağlantıları birdir.bazen ben kanalları silip tekrardan bu kanalların şifrelerini bulup giriyorum fakat olmuyor mesela şu an turksat 1c de KANALD,STAR EURO,ATVEURO,CİNE5 çekmiyor yardımcı olursanız sevinirim.

 4. Yorum yapan : ahmet Yorum tarihi : 16/11/2010 4:47 pm

  bütün kanallar yüksek frekansta gösteriyor fakat atv ntv habertürk bir geliyor bie gidiyor normalde gösteren kanalların sinyalleri 80,90 sorun nedir acaba

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.