Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Samsun’dan Kanal 55

Türkiye’nin ilk yerel televizyonu Kanal S‘in kardeÅŸ kuruluÅŸu olan Kanal 55, RTÃœK’ten lisansını alarak “Samsun’un ilk yayın lisanslı uydu kanalı” oldu.

Radyo Televizyon Ãœst Kurulu(RTÃœK) Ä°zin ve Tahsisler Dairesi BaÅŸkanlığı’nca onaylanan yayın lisanslı uydu almak için çaba harcayan Kanal 55 yönetimi, 1 yıldır süren çalışmaların ardından gerekli izni almaya hak kazandı. Kanal 55 Yönetimin Kurulu, RTÃœK’ten gerekli izni almasıyla Kanal 55 TV, Samsun’dan Türkiye’ye ve dünyaya uydu aracılığıyla yayına baÅŸlayan ilk uydu kanalı olma özelliÄŸine sahip oldu.

İlk uydu kanalı olduk

Konu ile ilgili açıklama yapan Kanal S Genel Müdürü ve Kanal 55 Yönetim Kurulu BaÅŸkanı Ali Yılmaz, “Yaklaşık 2 yıl önce kurulan ve yayın hayatına Kanal S’in kardeÅŸ kuruluÅŸu olarak baÅŸlayan Kanal 55’in, ‘Samsun’un Dünyaya Açılan Penceresi’ sloganıyla Samsun’un ve bölgenin yüzünü dünyaya taşıyan uydu kanalı durumuna geldik. BilindiÄŸi üzere Kanal 55, bundan yaklaşık 1 ay önce yörüngesine oturan ve hizmete giren yeni uydu Türksat 3A üzerinden yayın yapmaktadır. Bu uydunun yeni nesil uydu olması sebebiyle diÄŸer Türksat uydularından daha fazla açıya sahiptir. Dolayısıyla kapsama alanı ve diÄŸer uydulara nazaran daha geniÅŸ kitleye ulaÅŸmaktadır” dedi. Kanal 55’in Türksat 3A üzerinden yayın yaptığını dile getiren Yılmaz, “Samsun’un ilk yayın lisanslı uydu kanalı” olmalarından ötürü mutlu olduklarını kaydetti.

En iyi hizmeti vereceÄŸiz

Çalışmalar neticesinde kendilerine yardımcı olan RTÃœK BaÅŸkanı Zahit Akman’a Samsun adına şükranlarını sunan Ali Yılmaz, “Bugüne kadar olduÄŸu gibi bundan sonrada merkezimiz Samsun olmak üzere yayın hayatını sürdüreceÄŸiz. 2009 yılı içinde Kanal 55 TV’nin Ä°stanbul, Ankara ve Bursa stüdyolarını da faaliyete geçireceÄŸiz. Türkiye ve Avrupa’da bulunan Karadeniz ve Samsunlulara en iyi ÅŸekilde hizmet veremeye devam edeceÄŸiz” diye konuÅŸtu. Personelin çalışma performansı ve yeteneklerinin üst düzeyde olduÄŸunu, bu durumdan da oldukça memnun olduÄŸunu ifade eden Yılmaz, Samsun’u, Türkiye’ye ve dünyaya en iyi ÅŸekilde tanıtmak istediklerinin altını çizdi. Yılmaz ayrıca, hiçbir zaman ilkeli ve objektif yayın politikalarından taviz vermeyeceklerini sözlerine ekledi. RTÃœK Ä°zin ve Tahsisler Dairesi BaÅŸkanlığı’ndan alınan ‘yayın lisanslı uydu kanalı’ izninin ise 5 yıl süreli olduÄŸu açıklandı.

Kanal 55 frekansları için : http://www.uydu.info/turksat-3a-uydu-kanal-frekanslari/


Etiketler:

BU KONU HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ !

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun :

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.


Etiket: , , ,