Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

RTÃœK’ten televizyonlara yılbaşı ikazı

Rtük Başkanı Zahid AkmanRTÜK Başkanı Zahid Akman, yeni yılda gün boyunca izlenmeyi sağlamak için SMS yoluyla verilen ödüllerin kanunlara uymadığını belirterek, kanalları yazı ile uyaracak.

RTÜK Başkanı Zahid Akman, yeni yılda gün boyunca izlenmeyi sağlamak için SMS yoluyla verikleri ödüllerin kanunda belirtilen şekle uymadığını bildiren bir yazıyı televizyon kanallarına göndererek kanuyla ilgili hassasiyet rica edeceklerini bildirdi.

Zahid Akman ANKA’ya yaptığı açıklamada, televizyon kanallarının izleyici çekmek ve gün boyunca izlenmeyi sağlamak amacıyla SMS yoluyla ikramiye ve ödül dağıtmalarının kanunda belirtilen şekle uygun olmadığını söyledi.

Bu nedenle yayıncı kuruluşlara bir ön yazı göndereceklerini kaydeden Akman, kanllardan ödüllerin kanunda belirtilen maddeye uygun verilmesi hassasiyeti göstermelerini rica edeceklerini kaydetti.

RTÜK Kanun’da yer alan konuyla ilgili madde şöyle: “Bilgi iletişim telefonları yoluyla yarışma ve benzeri yöntemlere başvurulmaması ve bunların sonucunda dinleyici ve seyircilere ikramiye verilmemesi veya ikramiye verilmesine aracılık edilmemesi, lotarya yapılmaması, bilgi iletişim telefonları yoluyla yapılacak anket ve kamuoyu yoklamalarının, hazırlık aşamasından sonuçlarının ilânına kadar noter nezaretinde gerçekleştirilmesi.”


Etiketler:

BU KONU HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ !

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun :

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.