Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

RTÃœK’e ÅŸikayet yaÄŸmuru

Ramazan ayında da RTÜK’e şikayet yağdı. Kimi vatandaşlar ilginç şikayetlerde bulunarak Üst Kurul’dan Bülent Ersoy’un konuşmasına müdahale etmesini istedi. Bazı vatandaşlar ise Ramazan ayında televizyonlarda dansöz oynatılmasını eleştirirken, Fethullah Gülen ile ilgili yayınlar da şikayet konusu oldu.

Alo RTÜK 178 Hattı’na vatandaşlardan Ramazan ayında da çok sayıda şikayet geldi.

Kimi vatandaşlar Samanyolu televizyonunda yer alan “Fethullah Gülen Söyleşisini “Laiklik karşıtı yasaklı bir insanın söyleşisinin yayınlanması yasal mı? Şikayet ediyorum derken, bazı vatandaşlar ise Kanal1’de yayınlanan “Metin Akpınar’la Muhabbet programında Fethullah Gülen hakkında hakaret vari konuşmalar yapıldığını savundu.

Ä°lginç eleÅŸtirilerin de yer aldığı ÅŸikayetlerde bazı vatandaÅŸlar “Bu mübarek ayda dönsöz oynatılır mı” diyerek Ramazan ayında televizyonlarda yer alan dansözleri ÅŸikayet etti.

RTÜK’e gelen diğer bazı şikayetler şöyle:

“-ATV-İbo Show: Töre cinayetlerini öven İbrahim Tatlıses’i kınıyorum.

-Star-Popstar Alaturka: Bülent Ersoy’un Türkçe’yi katlederek konuşmasından çok rahatsız oluyorum. Lütfen bu duruma müdahale edin.

-Show Tv-Gün Aydın: Eğiticilikten uzak, seviyesiz programın biran önce yayından kaldırılmasını istiyorum.

-Show Tv-Survior: Kadınların erotik ve cinsellik içeren görüntülerinden çok rahatsız oldum/Düşmanlığa neden olan, ırkçılığı tetikleyen yarışmanın kaldırılmasını istiyorum.


Etiketler:

BU KONU HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ !

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun :

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.