Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

RTÃœK TGRT’ye onay vermedi

Radyo ve Televizyon Ãœst Kurulu (RTÃœK) TGRT’nin devrine onay vermedi.

News Corporation’un 151 milyon YTL’ye Ä°hlas Yayın Holding A.Åž ve diÄŸer hissedarlardan satın aldığı TGRT’nin devir iÅŸlemleri RTÃœK tarafından incelendi.

TGRT hisselerinin yüzde 25’ini satın alan ancak satın alma iÅŸlemlerini tam olarak gerçekleÅŸtirmediÄŸi belirlenen dünyanın en büyük medya holdinglerinden Rupert Murdoch’un sahibi olduÄŸu News Corporation ve hisselerin yüzde 75’ine sahip olan Atlantic Records’ın sahibi Ahmet Ertegün’ün Ãœst Kurul’dan istediÄŸi ön izin reddedildi.

Ãœst Kurul, istenilen ön iznin “satış iÅŸlemine onay verme garantisi“ anlamına geldiÄŸini, RTÃœK olarak böyle bir izin vermeyeceklerini açıkladı. Ãœst Kurul, kanalın satış iÅŸlemleri tam olarak gerçekleÅŸtikten sonra, konunun kanuna uygun olup olmadığını inceleyeceklerini taraflara bildirdi.

ABD’de yayın yapan Fox TV’nin de sahibi olan News Corporation’ın 44 bin çalışanı bulunuyor.

Piyasa değeri 58,1 milyar dolar olan holding, sinema ve televizyon prodüksiyonu, uydu televizyonculuğu, gazete, dergicilik, kitap ve internet alanlarında faaliyet gösteriyor.


Etiketler:

BU KONU HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ !

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun :

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.