Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

RTÃœK, TGRT’nin devrini onayladı

RTÜK’ten yapılan yazılı açıklamada, Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun, 1 Kasım 2006 tarihli toplantısında, TGRT TV logosuyla yayın yapan Huzur TV A.Ş unvanlı kuruluşun hisse devrine ilişkin 20 Ekim 2006 tarihli başvurusunu, 3984 sayılı Yasa’nın 29. maddesi ile Özel Radyo ve Televizyon Kuruluşları İdari ve Mali Şartlar Yönetmeliği’nin 10 ve 22. maddeleri kapsamında değerlendirerek, devir işleminin onaylanmasını oy çokluğuyla kararlaştırdığı bildirildi.

News Corporation’dan geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, TGRT’nin yayın hakkını elinde bulunduran Huzur Radyo TV A.Ş’nin hisselerinin News Corporation ve Ahmet Ertegün’e devredildiği, News Corporation’un, Atlantic Records’un Kurucu Başkanı Ahmet Ertegün’le birlikte, Temmuz ayında TGRT’yi, İhlas Yayın Holding A.Ş ve diğer hissedarlardan 151 milyon YTL’ye satın almak üzere anlaşma imzaladığı belirtilmişti


Etiketler:

BU KONU HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ !

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun :

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.