Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

RTÜK canlı yayında

Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun “Alo 178” hattı tarihe karışıyor. Kurul, vatandaşlardan gelen şikayetleri 14 Haziran’dan itibaren “444 1 178” nolu hattan kabul edecek ve çağrılara canlı olarak cevap verecek.

RTÜK, vatandaşlardan gelen şikayetleri 14 Haziran’dan itibaren Telekom’la ortaklaşa oluşturduğu “444 1 178” nolu hattan kabul edecek ve anında değerlendirerek, cevap verecek. Böylece 16 Ocak 1998 tarihinde hizmete giren ALO 178 hattı tarihe karışacak. Vatandaşlardan gelen çağrılar, merkezde operatörler tarafından canlı olarak cevaplandırılacak.

Sesli veriler dataya dönüştürülecek ve şikayetler tablo halinde RTÜK Bilgi İşlem’de kurulacak sisteme aktarılacak. İlgili birimlere dağıtım bina içi networkten yapılacak. RTÜK’ün Kamuoyu ve Yayın Araştırmaları Dairesi Uzmanları tarafından yapılan aylık ve yıllık değerlendirmeler Telekomla yapılan anlaşma ile anında gerçekleştirilecek.

haberin devamı…
——————————————————————————–
BİZİM İÇİN ÖNEMLİSİNİZ
Arkadaşımız Mehmet Canıtatlı’nın sorularını yanıtlayan RTÜK Başkanı Zahid Akman, daha ucuz bir bedelle vatandaşın şikayetlerinin anında değerlendirileceğini söyledi. Bilgisayar kayıtları ile mekanik olarak şikayet alma düzeninden vazgeçtiklerini belirten Akman, “Şikayetçi vatandaşla doğrudan temas kurup, soru cevap yoluyla sorunu çözmeyi planlıyoruz“ dedi. Uygulamayı tanıtırken, “Bizim için önemlisiniz“ temasını dile getireceklerini ifade eden Akman, “Vatandaşların bilboardlarla destekleyeceğimiz proje hakkındaki görüşlerini de dikkate alacağız“ diye konuştu.

DAHA UCUZ YÖNTEM
Kuruma günde en az 100 şikayet başvurusu yapıldığını hatırlatan Akman, bu hizmetin vatandaşa maliyetinin ALO 178 hattından daha ucuz olacağını vurguladı. Akman, “Hattın görüşme bedeli, normal telefon görüşmesi bedeli kadar olacak. Türkiye’nin herhangi bir ilinden arayan vatandaş bir dakikalık şehiriçi konuşma ücreti ödeyecek. Ortalama 2 dakika konuşulduğu varsayılırsa, ortalama 14 yeni kuruşa mal olacak“ dedi. Özellikle çok dinlenen radyoları dikkatli bir şekilde takip ettiklerini savunan Akman, yasalara uymayan yayın kuruluşlarına verilen cezaların da aşamalı bir şekilde uygulandığının altını çizdi.

Çocuklar için araştırma yaptı
RTÜK, Türkiye’de ilk kez çocukların televizyon izleme alışkanlıklarıyla ilgili detaylı bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçları bugün kamuoyuna açıklanacak. Ancak RTÜK Başkanı Zahid Akman, araştırmadan ilginç sonuçlar çıktığını söyledi. RTÜK, bugün yapacağı açıklamada, çocukların hangi programları izlediği, hangi sanatçının yerinde olmak istediği gibi sorulara gelen cevapları kamuoyu ile paylaşacak. Bu arada Akman, Koç Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un şiddet içerikli dizilere reklam vermeme eğilimini desteklediğini belirtti.


Etiketler:

BU KONU HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ !

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun :

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.