Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

RTÜK canlı yayında

Radyo Televizyon Ãœst Kurulu’nun “Alo 178” hattı tarihe karışıyor. Kurul, vatandaÅŸlardan gelen ÅŸikayetleri 14 Haziran’dan itibaren “444 1 178” nolu hattan kabul edecek ve çaÄŸrılara canlı olarak cevap verecek.

RTÃœK, vatandaÅŸlardan gelen ÅŸikayetleri 14 Haziran’dan itibaren Telekom’la ortaklaÅŸa oluÅŸturduÄŸu “444 1 178” nolu hattan kabul edecek ve anında deÄŸerlendirerek, cevap verecek. Böylece 16 Ocak 1998 tarihinde hizmete giren ALO 178 hattı tarihe karışacak. VatandaÅŸlardan gelen çaÄŸrılar, merkezde operatörler tarafından canlı olarak cevaplandırılacak.

Sesli veriler dataya dönüştürülecek ve ÅŸikayetler tablo halinde RTÃœK Bilgi Ä°ÅŸlem’de kurulacak sisteme aktarılacak. Ä°lgili birimlere dağıtım bina içi networkten yapılacak. RTÃœK’ün Kamuoyu ve Yayın AraÅŸtırmaları Dairesi Uzmanları tarafından yapılan aylık ve yıllık deÄŸerlendirmeler Telekomla yapılan anlaÅŸma ile anında gerçekleÅŸtirilecek.

haberin devamı…
——————————————————————————–
BİZİM İÇİN ÖNEMLİSİNİZ
Arkadaşımız Mehmet Canıtatlı’nın sorularını yanıtlayan RTÃœK BaÅŸkanı Zahid Akman, daha ucuz bir bedelle vatandaşın ÅŸikayetlerinin anında deÄŸerlendirileceÄŸini söyledi. Bilgisayar kayıtları ile mekanik olarak ÅŸikayet alma düzeninden vazgeçtiklerini belirten Akman, “Åžikayetçi vatandaÅŸla doÄŸrudan temas kurup, soru cevap yoluyla sorunu çözmeyi planlıyoruz“ dedi. Uygulamayı tanıtırken, “Bizim için önemlisiniz“ temasını dile getireceklerini ifade eden Akman, “VatandaÅŸların bilboardlarla destekleyeceÄŸimiz proje hakkındaki görüşlerini de dikkate alacağız“ diye konuÅŸtu.

DAHA UCUZ YÖNTEM
Kuruma günde en az 100 ÅŸikayet baÅŸvurusu yapıldığını hatırlatan Akman, bu hizmetin vatandaÅŸa maliyetinin ALO 178 hattından daha ucuz olacağını vurguladı. Akman, “Hattın görüşme bedeli, normal telefon görüşmesi bedeli kadar olacak. Türkiye’nin herhangi bir ilinden arayan vatandaÅŸ bir dakikalık ÅŸehiriçi konuÅŸma ücreti ödeyecek. Ortalama 2 dakika konuÅŸulduÄŸu varsayılırsa, ortalama 14 yeni kuruÅŸa mal olacak“ dedi. Özellikle çok dinlenen radyoları dikkatli bir ÅŸekilde takip ettiklerini savunan Akman, yasalara uymayan yayın kuruluÅŸlarına verilen cezaların da aÅŸamalı bir ÅŸekilde uygulandığının altını çizdi.

Çocuklar için araştırma yaptı
RTÃœK, Türkiye’de ilk kez çocukların televizyon izleme alışkanlıklarıyla ilgili detaylı bir araÅŸtırma yaptı. AraÅŸtırma sonuçları bugün kamuoyuna açıklanacak. Ancak RTÃœK BaÅŸkanı Zahid Akman, araÅŸtırmadan ilginç sonuçlar çıktığını söyledi. RTÃœK, bugün yapacağı açıklamada, çocukların hangi programları izlediÄŸi, hangi sanatçının yerinde olmak istediÄŸi gibi sorulara gelen cevapları kamuoyu ile paylaÅŸacak. Bu arada Akman, Koç Holding’in Yönetim Kurulu BaÅŸkanı Mustafa Koç’un ÅŸiddet içerikli dizilere reklam vermeme eÄŸilimini desteklediÄŸini belirtti.


Etiketler:

BU KONU HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ !

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun :

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.