Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

MTV Türkiye’den açıklama geldi

Sabah gazetesinde yayınlanan “MTV Türkiye, Sezen Aksu ve Ajda Pekkan’ın kliplerini yaÅŸ haddinden dolayı’ yayınlamıyor haberine MTV Türkiye’den açıklama geldi…DeÄŸerli Basın Mensupları,

Basında dün yayınlanan ve beni gerçekten üzen haberde, söylediklerimin yanlış anlaşıldığını gördüm. Bu nedenle sizlere bu açıklamayı yapmayı uygun buluyorum.

10 yıla uzanan bir çabanın ve özenli çalışmaların ürünü olan MTV Türkiye’yi gençlerden ve sizlerden aldığımız destekle kurduk.

Bildiğiniz gibi MTV Türkiye’yi kurarken ana hedefimiz kaliteden taviz vermemek ve MTV çizgisini devam ettirmekti. Bu görev sizin de takdir edeceğiniz gibi çok seçici olmayı ve çok çalışmayı gerektiriyor. Biz burada yatay bir yapılanmayla her konu için farklı kurullar oluşturduk. Bu kurullardan biri ve en önemlisi de yayınladığımız klipleri seçen kurulumuz. Bu kurulumuz altı kişiden oluşuyor. MTV Türkiye Müzik Direktörlüğü Departmanı, MTV Türkiye Yönetimi ve MTV Avrupa’nın bu kurul içinde oy hakkı var. Klip seçerken en önemli kriterimiz MTV’nin global yayın politikasına uygun olması. Burada dikkate aldığımız müziğin tınısı, yüksek mastering kalitesi ve klibin görsel kalitesidir.

MTV’nin ana izleyici grubu 15 – 24 yaş arasıdır. Ayrıca Yaşı ne olursa olsun ruhu genç olan, hayat tarzı ile bunu yansıtan, trendleri takip eden herkes bu izleyici kitlesine dahil olabilir. Hep demiyor muyuz? “MTV daima ergen”. MTV’nin global politikası çağdaş müziğe ve müzisyenlere yer vermek, yeni ve genç sanatçılara, çizgi üstü ve alternatif müziklere de destek vermektir. Bu politikayı MTV ailesinin 72. üyesi olarak bizler de devam ettireceğiz. Ancak bu demek değildir ki MTV Türkiye’de asla belli yaşın üstündeki sanatçılar yer bulamayacak. Elbette gençlerin müziklerini sevdiği, kendilerinden bir şeyler bulabildiği, hayat tarzlarıyla kendilerini özdeşleştirebildiği isimler MTV’de olduğu gibi MTV Türkiye ekranında da yer alacak. Genellemeye bakıldığında dünya MTV’lerinde 30 yaşın altındaki ve civarındaki sanatçılara yer veriliyor. Ancak Madonna örneğinde olduğu gibi bu yaş grubuyla sınırlı kalınmıyor. Hatta Madonna dışında 40-60 yaş civarı başka isimler de var;Red Hot Chili Peppers, Depeche Mode, Radiohead örneklerinde olduğu gibi gençliğin nabzını kendini sürekli yenileyerek tutan, müzik formlarını takip ederek uygulayan her sanatçı MTV Türkiye’de yer alabilir.  Aynı şekilde verdiğim örnek gibi Sezen Aksu’nun Ceza ile yaptığı düet’i alternatif bir çalışma olarak seçici kurulumuzun çok beğendiğini ve yayınlamak istediğini belirtmek isterim. Sezen Aksu ve Ajda Pekkan gibi çok değerli sanatçılarımızın yaşlarından dolayı MTV Türkiye’de yayınlanmayacağı da gerçeği yansıtmamaktadır. Onlar Türkiye’nin performansları tartışılmayacak sanatçılarıdır.
MTV Türkiye, kliplerden herhangi bir ücret talep etmeden, albüm satışlarını dikkate almadan MTV çizgisindeki klipleri ekranlarında yayınlamaya devam edecektir.Bağlı bulunduğumuz network ve MTV International ile kurduğumuz interaktivite sayesinde yayınladığımız klipleri MTV müzik havuzuna atıyoruz. MTV Türkiye olarak Türk sanatçılarının dünyaya açılmasında bir köprü vazifesi görmek istiyoruz. Bunu başarırsak ne mutlu bizlere.

Saygılar,

Esra Oflaz Güvenkaya


Etiketler:

BU KONU HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ !

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun :

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.