Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Kanal 1 Hakkında Bilgiler

Kanal 1 , Türkiye’de 2006 Almanya Dünya Kupası maçları yayın haklarını elinde bulunduran yeni bir kanaldır. Ancak dijital yayın üzerinden ÅŸifresiz yayın yapması Ermenistan’daki bir kanalın haklarını ihlal ettiÄŸi için Kanal 1’e dijital yayınlarını Biss Åžifreleme Sistemi ile ÅŸifrelendirmeyi zorunlu hale getirmiÅŸtir.

Özellikle dünya kupası maçlarını daha net ve kaliteli izleyebilmek isteyen için dijital uydu alıcısı satın alan vatandaşlarımız hüsrana uğramışlardır. Bu sorun cihazlardaki Biss Şifreleme Sistemi menüsü içerisine 10 00 00 00 00 00 şifresinin girilmesi ve ardından kayıt edilmesi ile aşılabilmektedir. Ancak acemi dijital uydu alıcısı kullanıcılarının bu şifreleri cihazlarına pratik bir şekilde girebilmeleri gerçekten çok zordur.

Kanal 1 Frekanslarını öğrenmek için buraya tıklayınız !


Etiketler:

1 Yorum

  1. Yorum yapan : ünzile ünal Yorum tarihi : 11/01/2009 2:51 pm

    Kanal 1 yetkilileri. Benim dileÄŸim size ulaÅŸmaktı bu adresten inÅŸallah bunu baÅŸarırım.Ä°yi günde kötü günde programını yayından kaldırılması beni ve arkadaşımı çok üzdü.Canten Kaya’nın farkı ile son derece bilgilendiren elit bir programdı.AnlaÅŸmazlığınız ne ise çözülmesi ve tekrar yayına girmesi en büyük temennim.Ä°nanın her gün yayın akışına bakıyorum ve sadece tekrarını görebiliyorum.Lütfen ve lütfen, program kaldığı yerden baÅŸlasın.Zaten Canten Kaya gibi baÅŸka bir iletiÅŸimcinin programı yok. Yani baÅŸka bir alternetif yok!Duyarlı davranmanız dileÄŸiyle tüm kanal 1 çalışanlarına sevgiler ve saygılar.

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.