Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Kablo TV dijital yayına başladı

Kablo TV şebekesinde yayın kalitesini artırmak üzere ilk somut adım atıldı. Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş, 17 ilde 8 kanaldan dijital test yayınına başladı.

Türksat Genel Müdürü Osman Dur, yaptığı açıklamada, Kablo TV şebekesinde yayın kalitesini artırmak amacıyla başlattıkları çalışmalar kapsamında büyükşehirler başta olmak üzere 17 ilde dijital test yayınına başladıklarını söyledi. Seçilen 8 kanalın yayınının dijital olarak verildiğini belirten Dur, yayınların özel alıcı (setupbox) gönderilen kullanıcılar tarafından deneme amacıyla izlendiğini bildirdi.

Kablo TV şebekesinde altyapı sorunları nedeniyle yayınların her noktaya verilmediğini kaydeden Osman Dur, dijital yayınların altyapının uygun olduğu noktalarda denendiğini dile getirdi. Dijital yayın denemelerinin bir bakıma Kablo TV şebekesinde altyapının uygun ve uygun olmayan noktaların tespitine de yarayacağını kaydeden Dur, şu sıralarda Kablo TV yayını olan noktalarda mahalle mahalle analiz yaptıklarını belirtti. Osman Dur, analizler tamamlanana kadar, halen devam eden kablo tv şirketleriyle gelir paylaşımı kaynaklı mahkemelerinin de sona ereceğini umduklarını, bu gelişmelere paralel olarak altyapı yatırımlarına ağırlık vereceklerini söyledi.

KABLO TV’YE TEMATÄ°K KANALLAR GÄ°RECEK

Türksat’ın dijital yayınların izlenmesinde kullanılmak üzere özel setupboxların üretimi konusunda çalışma yaptığını anlatan Dur, yatırımların tamamlanmasıyla ülke genelinde Kablo TV ÅŸebekesinin dijital yayına geçirileceÄŸini söyledi. Dur, dijital yayına geçilmesiyle Kablo TV’de yayın kalitesinin yükseleceÄŸini, yayın içeriÄŸinin zenginleÅŸeceÄŸini ve dijital paketlerin oluÅŸturulacağını ifade etti. Kablo TV’yi 300 kanala çıkarmayı planladıklarını belirten Dur, çocuk, aile, kültür sanat, spor ve bilim gibi alanlarda tematik kanalların devreye gireceÄŸini, abonelerin pek çok alternatifi Kablo TV’de bulabileceÄŸini kaydetti.


Etiketler:

Konu hakkında 3 Yorum Yapıldı.

  1. Yorum yapan : metin Yorum tarihi : 20/02/2009 9:49 pm

    Kablolu tv abonesiyim telekoma baÅŸvurup HD yayınlarını seyretmek istiyorum.BaÅŸvuru olayını hafta içinde yapamıyorum.cumartesi günü ÅŸahsen yapmak istiyorum. mümkün deÄŸilmi. Bir ikincisi rısıvır gibi bir alete ihtiyaç varmış.Fiyatını ve ayrıca kaydedicili DVD’im var. Bu durumda söz konusu bir kanalı seyrederken baÅŸka bir kanalı kaydetme olayı mümkün olacakmı. Bu konular hakkında beni aydınlatırsanız memnun olurum.

  2. Yorum yapan : ünal calıskan Yorum tarihi : 14/03/2009 11:32 pm

    cocuklar ıcın cartoon network olmassa olmaz bu konuyla ılgılı bılgısı olan varsa yazsın tesekkurler

  3. Yorum yapan : yeşim sübay Yorum tarihi : 05/02/2010 2:22 pm

    Kablolu tv sahibiyim. Analog yayından Dijital görüntüye geçmek istiyorum fakat konu ile ilgili bilgilere ulaşmak eziyet haline geldi. Bunun yerine hazır tv kanalları sunan bir markayımı tercih edeyim diye düşünmeye başladım. 800 445 45 45 numaralı telefon bekletme yapıp daha sonra tekrar deneyin diyerek hattı kapatıyor. Daha kolay iletişim ve hizmet yolu sunmanız lazım. Tabii ulaşılmak istemiyorsanız o başka ?

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.