Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Cihaza elektrik gelmiyor , problem nedir ?

Eğer dijital uydu alıcınıza elektrik gelmiyorsa problem ciddi olabilir.

1. Öncelikle cihazınızı elektriğe bağladığınızdan emin olun. Cihazı elektriğe bağladığınız noktayı kontrol ediniz. Cihazı başka bir prizde deneyiniz. Eğer başka bir prizde cihaza elektrik geliyor ise eski prizinizi değiştiriniz.

2. EÄŸer problem prizden kaynaklanmıyorsa cihazınızın arka tarafındaki power tuÅŸunu kontrol ediniz. Bu tuÅŸ “ON” iken cihaza elektrik gellir “OFF” iken elektrik gelmez. EÄŸer bu tuÅŸ “OFF” durumunda ise lütfen “ON” durumuna getiriniz.

3. Eğer cihazınızda ONN ve OFF tuşları yok ya da problem prizde değil ise artık cihazınızın arızalandığından emin olabilirsiniz. Bu tür arızalar genellikle bulunduğunuz semtin elektrik sistemi ile ilgili problemlerden kaynaklanmaktadır. Yıldırım düştüğünde meydana gelebilecek elektrik kesintileri esnasında cihazınız zarar görebilir. Böyle durumlarda cihazınızı fişten çekmek mantıklıdır.

Lütfen cihazınızı garanti belgesi ile bulunduğunuz semtteki yetkili teknik servise götürünüz. Eğer arıza cihazın kendinden kaynaklanıyor ise teknik servis herhabgi bir ücret almayacaktır. Ancak problem sizin yanlış kullanımınızdan kaynaklanıyor ise gerekli teknik servis ve parça değişim ücretleri sizden alınacaktır.


Etiketler:

1 Yorum

  1. Yorum yapan : Ebru Yorum tarihi : 16/07/2017 7:15 pm

    82 Ekran plazma televizyonuma bazen ceryan gelmiyor açılmıyor birkaç saat geçtikten sonra açılıyor bu sürekli böyle oluyor sebebi ne olabilir

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.