Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Artık uydu alıcıları Türksat yayınlarını otomatik olarak tarayabiliyor

42 ° Doğu boylamında bulunan Türksat 1C ve Eurasiasat 1 (Türksat 2A) uyduları üzerinden yayın yapan 110’ün üzerinde dijital televizyon ve 70’in üzerinde radyo kanalı bulunmaktadır. Türksat A.Ş. tarafından yapılan teknik çalışma ile artık uydu alıcıları, bu uydular üzerindeki tüm kanalları otomatik olarak tarayabilmektedir. Bu sayede kullanıcıların TV parametrelerini bilmeleri, her bir TV’nin parametrelerini alıcılarına girmeleri gerekmiyor. Eklenen kanalları da, yeni tarama yaparak otomatik olarak alıcılarına kaydedebilmektedirler.
Söz konusu teknik çalışma çerçevesinde, Eurasiasat tanıtım kanalının parametreleri uydu alıcısına girilip, şebeke arama (Network Search) açık seçilerek, kanal arama (Manual Search) yaptırılması yeterli olmaktadır. Eurasiasat tanıtım kanalı parametreleri şu şekildedir; Doğu kapsama alanı için; Frekans=11734 MHz, Polarizasyon: Yatay (Horizontal), Sembol oranı (Symbol Rate): 3291 Ksymb, FEC:3/4), Batı kapsama alanı için; Frekans=12140 MHz, Polarizasyon: Dikey (Vertical), Sembol oranı (Symbol Rate): 4444 Ksymb, FEC:3/4).

Şebeke arama özelliği uydu alıcılarında farklılık gösterebilmekte veya hiç olmayabilmektedir. Uydu alıcıları ile ilgili sorun ve şikayetlerin uydu alıcısı üreticisine veya satıcısına yapılması gerekmektedir.


Etiketler:

Konu hakkında 2 Yorum Yapıldı.

  1. Yorum yapan : dogukan Yorum tarihi : 02/09/2007 10:27 pm

    minton msr 5860 ac marka uydu receiverime yeni yazılım nezaman yüklenecek…enson yazılımdan sonra 2 sene geçti ve hiçbir işe yaramıyor…yaılımı güncelleyecek birisi varmı?

  2. Yorum yapan : maliciydem Yorum tarihi : 20/05/2008 11:46 am

    verdiginiz bilgilerden dolayı cok tesek.ür ederim basarılar

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.