Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Yerel TV’lere RTÜK standardı

RTÜK Başkanı Zahid Akman, yerel kuruluşların stüdyolarına standart getirileceğini bildirdi.

Zahid Akman, 1500’e yakın özel radyo ve televizyon kuruluşunun, kamu malı olan frekanslar için ilk defa kullanım bedeli ödediklerini açıklayarak, “Vericilerin gücü hesap edilerek 60 milyon YTL’lik bir kullanım bedeli çıkarıldı, ancak kuruluşlar vericilerinin güçlerini düşürdüler.

Biz de böyle istiyorduk. Bu nedenle, şu anda kasamıza 22,5 milyon YTL girdi” diye konuştu. Akman, frekans kullanım bedelinin yalnız 2006’ya has bir uygulama olmadığını, gelecek yıllarda da süreceğini ifade etti.

Bu paranın bir kısmını yerel radyo ve televizyonlar için harcayacaklarını anlatan Akman, yerel kuruluşların çoğunun kötü ortamlarda, küçük stüdyolarda ve eksik teknik donanımla yayın yaptıklarına işaret etti. Bundan böyle yerel kuruluşların stüdyolarına standart getirileceğini, böylece yayın kalitelerinin arttırılacağını belirten Akman, bunun için kuruluşlara parasal destekte bulunacaklarını da kaydetti.


Etiketler:

BU KONU HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ !

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun :

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.