Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Türksat direndi, TMSF kablo TV’de hacze başladı

 Kablo TV sektöründe Türksat ile 4 lisanslı şirket arasında yaşanan ’altyapı kimin’ kavgası, haciz getirdi. Erol Aksoy’un Kablo Net ve İnteraktif adlı şirketlerinin Türksat’tan 5 aydır para alamaması üzerine, Türksat’a ’Yatırımı biz yapalım, kablo TV abonesi 200 kanal izlesin’ formülü götüren TMSF sonuç alamayınca önceki gün İnteraktif’in Ankara’daki merkezine giderek, yayın dağıtım cihazlarına haciz koydu.

TÜRKSAT ile kablo TV şebekesi işletme lisansı alan 4 şirket arasında bir türlü çözülemeyen sorun, ’haciz’ getirdi. Lisans alan ve ikisi Erol Aksoy’un olan 4 şirket bir süredir Türksat’tan para alamıyorlardı. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Erol Aksoy’dan olan alacaklarını tahsil edebilmek için Türksat ve Ulaştırma Bakanlığı ile masaya oturmuş ve ’Paramız var, yatırım yapalım ve kablo TV’den 200 kanal izlensin. Biz de alacağımızı tahsil edebilelim’ formülünü getirmişti. Ancak bu formülün hayata geçmemesi ve Türksat’ın firmalara ödeme yapmamaya devam etmesi üzerine TMSF önceki gün Erol Aksoy’un elindeki iki kablo TV şirketinden biri olan İnteraktif’e haciz uyguladı. Önceki gün İnteraktif’in Ankara’daki merkezine giden TMSF avukatları, kablo TV yayınında kullanılan cihazları haczetti.


Etiketler:

BU KONU HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ !

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun :

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.