Uydu frekansları FORUM | Firma Rehberi | İletişim

Haber kanalı 24, yayın için son hazırlıklarını yapıyor

Star gazetesinin sahibi Ali Safa Özmen tarafından kurulan haber kanalı 24 yayın için son hazırlıklarını yapıyor. Kanal transferlerle yapılanmasını sürdürüyor. Mustafa Hoş’un Genel Yayın Yönetmenliğindeki 24’te Genel Koordinatörlüğe televizyoncu Cengiz Er, Haber Müdürlüğü’ne ise Yüksel Altıntaş getirildi. Bu ekibe CNN’den Alkım Uyar Program Müdürü, NTV’den spiker Serkan Korkmaz da spor müdürü olarak dahil oldu. IT tabanlı 24’ün teknik ekibi de CNN’den transfer edilen Mehmet Özdemir yönetimindeki bir kadrodan oluşturuluyor.
Kanal yetkilileri, kanalın logosunun ve adının çalıntı olduğu iddialarını yalanlayarak şunları söylediler, ”Logo tamamen kanalın kendi bünyesindeki Art Director Berkant Dinç yönetimindeki grafik servisinin üretimidir. Yani dışarıya yaptırılmamış ve dolayısıyla 100 bin dolar ödenmemiştir. Logo karakteri 24’ün IT tabanlı bir tv olması nedeniyle dijital font kullanılarak üretilmiştir. 24 dizisindeki fontla da keskin ayrılıkları yakından incelendiğinde açıkca görülmektedir. 24 adının her türlü kullanım hakkı da yayıncı kuruluş Dinamik radyo tv aş. Üstüne kayıtlıdır. Patent ve tv yayın hakkı da alınmıştır. 24 It tabanlı işletim sistemi ve moderatör formatı ile Türkiye’nin ilklerini barındıran büyük bir tv projesidir. Mustafa Hoş tarafından geliştirilen moderatör sistemi tematik kanal sunumuna yeni bir açılım getirecek derece de farklı bir formattır”


Etiketler:

BU KONU HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ !

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun :

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.