Uydu frekansları FORUM | Firma Rehberi | İletişim

Görüntü var ses yok , problem nedir ?

1. İlk olarak şunu biliniz ki televizyon ve uydu alıcının ses ayarları farklı iki kumandadan yapılmaktadır. Önce televizyon kumandasından televizyonun sesini açınız ardırndan uydu alıcınızın kumandasından sesi açınız. Eğer problem ses seviyelerinden kaynaklanıyorsa bu yöntem probleminizi çözecektir.

2. Kumandalarınızın herhangi birinde MUTE (sessiz) tuşu basılı kalmış olabilir. Bu tuş sesin tamamen kesilmesini sağlar. Sesin geri gelmesi için tekrar MUTE tuşuna basınız.

3. Kumandayı uydu alıcınızın alıcısına doğru tuttuğunuzdan emin olun.

4. Uydu alıcınız ve televizyonunuz arasındaki bağlanının sağlamlığını kotrol ediniz. Eğer skart kablo tam olarak yerine oturmamışsa bu tür problemlerle karşılaşabilirsiniz.


Etiketler:

1 Yorum

  1. Yorum yapan : Aynur Baki Yorum tarihi : 22/04/2008 11:12 am

    Türksat uydusunun bir kaç kanalında sık sık bir kaç günlük(sonra geri geliyor) ses kaybı yaşıyorum.Görüntü mükemmel ama..Sebebi nedir acaba?Alıcıdan veya skart karttan kaynaklansa hepsinde kayıp olmaz mı?Cevaplayan olursa sevinirim

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.