Uydu frekansları FORUM | Firma Rehberi | İletişim

Diyanet Tv geliyor

BardakoğluBardakoğlu, Diyanet olarak bir TV kanalı açmayı planladıklarını duyurdu: “Eskişehir yolu üzerindeki başkanlığın bulunduğu binaya bir verici kuracağız.”

Kiliselerin de TV’si var biz de kuracağız inşallah

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Bardakoğlu, devlet protokolünde Diyanet’in 50. sırada yer aldığını belirterek “Bunu kabul etmek mümkün değil. Bu durum acilen düzeltilmeli” dedi. Habertürk televizyonunda “Basın Kulübü” programına katılan Diyanet İşleri Başkanı farklı konularda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

PROTOKOL DÜZELTİLMELİ

Bardakoğlu, Diyanetin devlet protokolünde yeralan sıralamasını eleştirerek “Diyanet İşleri Başkanlığı protokolde 50. sırada. Bunu kabul etmek mümkün değil. Bu durumun acilen düzeltilmesi gerekir” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı, Cumhuriyet’in ilk yıllarında il müftülerinin seçimle işbaşına geldiklerini hatırlatarak, “Bugün de bu yöntem izlenebilir. Diyanet İşleri Başkanı da seçimle işbaşına gelmedir” diye konuştu.

Misyonerlik faliyetlerini da değerlendiren Bardakoğlu, “Bir din adamının kendi dinini yaymaya çalışması, kendi dinini tanıtması onun en doğal hakkıdır” dedi. Ancak misyonerliğin tam anlamını bilmek için Afrika’nın son yüzyıldaki haline bakmak gerektiğini vurguladı. Bardakoğlu şunları söyledi: “Biz de Avrupa’ya din görevlisi gönderiyoruz. Ama ben Avrupalılara ‘bizim din adamlarımızın görevi Hıristiyanları Müslüman yapmak değildir’diyorum. Onlar oradaki Müslümanlar için görevli. Ancak bunun yolu yasakçılık değildir. Dış dünyaya kapanarak bu çözülmez. Kiliselerin televizyonları var. Biz de inşallah Eskişehir yolu üzerindeki başkanlığın bulunduğu yerdeki binaya bir TV vericisi koymayı arzu ediyoruz.”

Bardakoğlu, türbanla ilgili olarak da şu değerlendirmeyi yaptı: “O işin din tarafında bir bulanıklık yok. Orada noktayı koyduk. İslamın ilk yıllarından itibaren kadının başını örtmesi dini bir gereklilik olarak görülmüştür. Bu gereklilik yapılmıyorsa da bu kişinin Müslüman olmadığı anlamına gelmez.” Ali Bardakoğlu, camilerdeki ses kirliliğine de değinerek “En ucuz ses sistemi kuruluyor. Bu nedenle de müezzinlerin sesi kötü çıkıyor. Cemaat bile gelip bize rahatsız oluyoruz diye şikayet ediyorlar” dedi

Protokolda SPK’dan sonra tümgeneralden önce geliyor

“Başkent Protokolü Öndegelim Listesi” nin ilk üç sırasında Meclis Başkanı, Başbakan ve Genelkurmay Başkanı yer alıyor. YÖK Başkan ve üyeleri, TBMM yöneticileri, Özelleştirme İdaresi, Sermaye Piyasası Kurulu başkanları ile Ankara’daki üniversite rektörleri Dinayet İşleri Başkanı’nın önünde bulunuyor. Buna karşılık tümgeneraller, TÜBİTAK Başkanı, Anadolu Ajansı, TRT, bakanlık genel müdürleri, fakülte dekanları Diyanet İşleri Başkanı’ndan sonraki sıralarda yer alıyor.


Etiketler:

Konu hakkında 7 Yorum Yapıldı.

 1. Yorum yapan : ahmet kılıç Yorum tarihi : 27/12/2006 5:32 am

  geç kalındı diyorum. ama diyanet işleri başkanımızın sözlerine katılıyor sonuna kadar destek veriyorum.Allah mübarek etsin bir an önce açılması dileğiyle

  selamlar

 2. Yorum yapan : cemal Yorum tarihi : 22/05/2007 11:01 am

  hayirli olsun gec kalindi bile bir an once acilmali diyanetin kendi faaliyet ve yeniliklerini bu tvden yayinlamali milletimize hayirli olsun cok guzel bir hizmet dusunenlerden allah razi olsun

 3. Yorum yapan : ahmet Yorum tarihi : 02/06/2007 1:42 pm

  bir an önce hayata geçirilmesinde fayda var sayın başkanımız bu projeyi gerçekleştirirse çokyerinde olur halkın gerçek dini bilgilere ulaşabilmesi için çok gerekli.Çünkü bir çok tv kanalından verilen dini bilgiler..!.. halkın kafasını karıştıryor. Aynı konu üzerinde her biri farklı yorum yapıyor.Diyanet tv’nin bu soruna çare olabilecegine inanıyorum.Saygılar

 4. Yorum yapan : özerdem Yorum tarihi : 12/09/2007 6:15 pm

  diyanet tv yi bekliyoruz ama verilen frekas değerlerini giriyorum ama kanal bulunamadı diyor biran evvel açılırsa sevinirim saygılar

 5. Yorum yapan : AptülKadir ÖKSÜZ Yorum tarihi : 29/10/2007 7:18 pm

  Sayın başkanımızdan rıca ediyorum TV mizi açsın artık Türk ve İslam alemi hurafelerden kurtulsun dinimizi yetkili ağızlardan ve gerçek belgelerden ögrene bilelim ki tartışmalar sona ersin ve huzura kavuşalım bu aynı zamanda bölgeler arasındaki farklı tartışmaları ve inanıyorum ki terör denen naleti sona erdirecektir çünki zamanımızdaki adı ne olursa olsun savaşların temeli dini yanlış yorumlamaktan kaynaklanıyor saygılarımla arz ederim..

 6. Yorum yapan : Hediye Yorum tarihi : 13/03/2008 5:10 pm

  Geç kalınmış

 7. Yorum yapan : zehra Yorum tarihi : 16/12/2008 11:36 am

  sonunda böyle bişey yapıl dı çok sevindim hepimiz için hayırlı olsun eao

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.