Uydu frekansları FORUM | Firma Rehberi | İletişim

Ara Kazan mı; Ara Kazıklan mı?

Televizyonların son zamanlardaki çılgınlığı “ARA KAZAN” yarışmaları. Pek çok televizyonda reklamlar dönüyor ama arayanın hali vahim, kazanmak ta zor…

Televizyonlarda son zamanlarda “Ara kazan” salgını başladı. Elmax, FB TV, BJK TV, Dream TV, History ve MMC’de bol miktarda var bu “Ara kazan” yarışmalarından. Bu programlarda ikramiyeler 50 – 100 YTL’den başlıyor 10 bin YTL’ye kadar çıkıyor.

Ama o paraları kazanabilmek öyle kolay değil. 24 kontörü gözden çıkarıp verilen süre içerisinde 757 ile başlayan hattı arayanlardan sorulara en hızlı yanıt veren yarışmaya katılmaya hak kazanıyor. Diğerlerinin kontörleri ise şirketin kumbarasında kalıyor. Bir kişinin bir ay içerisinde 3 kereden fazla da ödül kazanamıyor.

Gündüz 11.00 – 13.00, gece ise 23.00 – 02.00 saatleri arasında “Kazansana” adlı yarışmayı ekrana getiren MMC’den Sibel Aktaş’ın verdiği bilgiler ilginç. Aktaş, MMC’nin yarışmalarına üç saat içinde asgari gelen telefonun 3-4 bin olduğunu söyledi.

Peki iki ayda arayan binlerce insan arasından hiç büyük ödül olan 10 bin YTL’ye ulaşan var mı? Hayır. En fazla alabildikleri para 150 YTL. Onların sayısı da 25 – 30 civarında.

Elmax TV’de hafta içi 21.00 22.00, 00.00 01.30 saatleri arasında seyircilere “Arayın, bilin, kazanın” diye gaza getiren Tuğçe Akın, “Bizde büyük ödül 3 bin YTL. 40 saniyede 6 sorudan 5’ine cevap veren bu parayı alacak ama 1.5 aydır bunu başaran olmadı” dedi. FB TV ile ortak yayın yapan Dream TV, BJK TV, History ve Tatlıses TV’de de durum farklı değil. Sözün özü arayan çok ama büyük ödüllere ulaşan şimdilik yok.


Etiketler:

BU KONU HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ !

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun :

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.